Presoterapia. Sprzęt do presoterapii. Presoterapia w domu.

Presoterapia

Jest to intensywny leczniczy masaż pompująco-ugniatający wykonywany przy użyciu specjalnego sprzętu. Obecnie manualny masaż coraz częściej zastępują zabiegi, w których wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt. Presoterapia ma na celu usprawnianie przepływu krwi i chłonki, stymulowanie reabsorpcji płynów śródmiąższowych oraz odprowadzanie ich do organów filtrujących. Jest to jedna z metod drenażu limfatycznego stosowaną w rehabilitacji obrzęków i innych dysfunkcji układu żylnego i limfatycznego. Sprzęt do presoterapii odgrywa równie ważną rolę w kosmetologii, ponieważ wspomaga redukcję cellulitu i ułatwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Stosowanie urządzeń do presoterapii jest zalecane w celu leczenia żylnych oraz limfatycznych obrzęków o różnym pochodzeniu, cellulitu, zmian troficznych wywołanych zaburzeniami krążenia itd. Najczęściej presoterapię z użyciem sprzętu wykonuje się w przypadku obrzęku limfatycznego kończyn. Bez względu na to, czy wykonuje się zabiegi presoterapii w domu, czy w profesjonalnych gabinetach należy pamiętać o najważniejszym: presoterapia przynosi rezultaty zarówno ze strony estetycznej jak i fizjologicznej, tylko pod warunkiem wprowadzenia zmian w dotychczasowych zwyczajów żywieniowych.

Urządzenia do presoterapii

Urządzenia do presoterapii mają charakter pomp, które obsługują rękawy uciskowe w postaci spodni, kurtki lub rękawy odrębne dla każdej z kończyn lub na pas. Każdy rękaw uciskowy ma kilka komór powietrznych, które są odpowiednio napełniane przez pompę, co gwarantuje uzyskanie odpowiednich efektów terapeutycznych. Sprzęt przeprowadza presoterapię kończyny od palców w kierunku tułowia lub odwrotnie w zależności od wybranego programu. Powtarzająca się, sekwencyjna kompresja komór powietrznych oddziałuje na kilka warstw tkanek. Efekt drenujący dotyczy zarówno skóry, tkanki tłuszczowej jak i naczyń krwionośnych, czy limfatycznych. W następstwie uzyskuje się zwiększony przepływ płynów ustrojowych, krwi i limfy. Dodatkowo regularny masaż przy użyciu urządzenia do presoterapii pobudza przemianę materii oraz wymianę gazową w organizmie. Wizualnym rezultatem stosowania sprzętu do presoterapii jest ujędrnione ciało i wygładzenie skóry.

Coraz więcej gabinetów rehabilitacyjnych i kosmetologicznych posiada w swoim wyposażeniu sprzęt do presoterapii, jednak ciągłe korzystanie z ich usług wiąże się z wysokimi kosztami i sporą stratą czasu. Z tego względu zaprojektowano niedrogie i proste w użyciu aparaty przeznaczone do presoterapii w domu marki UNIX Maxstar. Są one małe, całkowicie bezpieczne w użyciu, niedrogie i bardzo proste w obsłudze. Najbardziej wskazane do presoterapii w zakresie domowym są urządzenia UAM-8100 Air Relax i UAM-8400 Aesthetic Pro. Przed rozpoczęciem terapii z użyciem sprzętu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do presoterapii.

Presoterapia w domu

Jak przeprowadza się zabieg presoterapii w domu? Nie jest to nic trudnego, ponieważ odpowiednio dobrany sprzęt umożliwi przeprowadzenie presoterapii w sposób bezpieczny, nawet przez niedoświadczoną osobę. Wystarczy założyć na ciało odpowiednie rękawy podłączone do urządzenia pompującego. Presoterapia rozpoczyna się w chwili ustawienia jednego z kilku programów. Wszystkie tryby masażu są dokładnie opisane w instrukcji obsługi. Kolejnym krokiem jest regulacja ucisku przy użyciu panelu sterowania lub pilota. Jeśli obsługa urządzenia do presoterapii będzie sprawiała Ci trudność, zawsze możesz skontaktować się telefonicznie z konsultantem, bądź skorzystać z pomocy osoby dyżurującej na chacie. Konsultanci są odpowiednio przeszkoleni i chętnie podpowiadają, jak sprzęt do presoterapii. Prawidłowo przeprowadzona sesja presoterapii powinna trwać około 15 min i powtórzyć ją należy minimum raz dziennie w pierwszym etapie leczenia obrzęku limfatycznego. Z biegiem czasu wystarczyć powinna seria 3-4 masaży w tygodniu. Należy jednak pamiętać o tym, że obrzęk limfatyczny to schorzenie przewlekłe i zwykle masaż limfatyczny staje się nieodłącznym elementem w życiu chorego. Należy pamiętać, aby przed zakupem urządzenia zapoznać się z przeciwwskazaniami do presoterapii.

Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt wybrać, skontaktuj się z naszą infolinią. Odpowienio przeszkoleni konsultanci chętnie pomogą Ci w wyborze urządzenia do presoterapii.

Możesz również wypróbować urządzenie podczas testowego zabiegu presoterapii, który odbędzie się u Ciebie w domu. Zadzwoń na infolinię, by zarezerwować termin spotkania.

© 1997 - 2019 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony

baby foot odkrycie roku 2012

płatności obsługuje

elektrostymulatory.com

 

konsultacja medyczna, (22) 244 22 15, poniedziałek-piątek 8-20, sobota 10-20, niedziela 10-14

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty UNIX Maxstar są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

ELEKTROSTYMULATORY TENS/EMS/IFS - www.ELEKTROSTYMULATORY.com