Presoterapia. Sprzęt do presoterapii. Presoterapia w domu.

Presoterapia

Jest to intensywny leczniczy masaż pompująco-ugniatający wykonywany przy użyciu specjalnego sprzętu. Obecnie manualny masaż coraz częściej zastępują zabiegi, w których wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt. Presoterapia ma na celu usprawnianie przepływu krwi i chłonki, stymulowanie reabsorpcji płynów śródmiąższowych oraz odprowadzanie ich do organów filtrujących. Jest to jedna z metod drenażu limfatycznego stosowaną w rehabilitacji obrzęków i innych dysfunkcji układu żylnego i limfatycznego. Sprzęt do presoterapii odgrywa równie ważną rolę w kosmetologii, ponieważ wspomaga redukcję cellulitu i ułatwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Stosowanie urządzeń do presoterapii jest zalecane w celu leczenia żylnych oraz limfatycznych obrzęków o różnym pochodzeniu, cellulitu, zmian troficznych wywołanych zaburzeniami krążenia itd. Najczęściej presoterapię z użyciem sprzętu wykonuje się w przypadku obrzęku limfatycznego kończyn. Bez względu na to, czy wykonuje się zabiegi presoterapii w domu, czy w profesjonalnych gabinetach należy pamiętać o najważniejszym: presoterapia przynosi rezultaty zarówno ze strony estetycznej jak i fizjologicznej, tylko pod warunkiem wprowadzenia zmian w dotychczasowych zwyczajów żywieniowych.

Urządzenia do presoterapii

Urządzenia do presoterapii mają charakter pomp, które obsługują rękawy uciskowe w postaci spodni, kurtki lub rękawy odrębne dla każdej z kończyn lub na pas. Każdy rękaw uciskowy ma kilka komór powietrznych, które są odpowiednio napełniane przez pompę, co gwarantuje uzyskanie odpowiednich efektów terapeutycznych. Sprzęt przeprowadza presoterapię kończyny od palców w kierunku tułowia lub odwrotnie w zależności od wybranego programu. Powtarzająca się, sekwencyjna kompresja komór powietrznych oddziałuje na kilka warstw tkanek. Efekt drenujący dotyczy zarówno skóry, tkanki tłuszczowej jak i naczyń krwionośnych, czy limfatycznych. W następstwie uzyskuje się zwiększony przepływ płynów ustrojowych, krwi i limfy. Dodatkowo regularny masaż przy użyciu urządzenia do presoterapii pobudza przemianę materii oraz wymianę gazową w organizmie. Wizualnym rezultatem stosowania sprzętu do presoterapii jest ujędrnione ciało i wygładzenie skóry.

Coraz więcej gabinetów rehabilitacyjnych i kosmetologicznych posiada w swoim wyposażeniu sprzęt do presoterapii, jednak ciągłe korzystanie z ich usług wiąże się z wysokimi kosztami i sporą stratą czasu. Z tego względu zaprojektowano niedrogie i proste w użyciu aparaty przeznaczone do presoterapii w domu marki UNIX Maxstar. Są one małe, całkowicie bezpieczne w użyciu, niedrogie i bardzo proste w obsłudze. Najbardziej wskazane do presoterapii w zakresie domowym są urządzenia UAM-8100 Air Relax i UAM-8400 Aesthetic Pro. Przed rozpoczęciem terapii z użyciem sprzętu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do presoterapii.

Presoterapia w domu

Jak przeprowadza się zabieg presoterapii w domu? Nie jest to nic trudnego, ponieważ odpowiednio dobrany sprzęt umożliwi przeprowadzenie presoterapii w sposób bezpieczny, nawet przez niedoświadczoną osobę. Wystarczy założyć na ciało odpowiednie rękawy podłączone do urządzenia pompującego. Presoterapia rozpoczyna się w chwili ustawienia jednego z kilku programów. Wszystkie tryby masażu są dokładnie opisane w instrukcji obsługi. Kolejnym krokiem jest regulacja ucisku przy użyciu panelu sterowania lub pilota. Jeśli obsługa urządzenia do presoterapii będzie sprawiała Ci trudność, zawsze możesz skontaktować się telefonicznie z konsultantem, bądź skorzystać z pomocy osoby dyżurującej na chacie. Konsultanci są odpowiednio przeszkoleni i chętnie podpowiadają, jak sprzęt do presoterapii. Prawidłowo przeprowadzona sesja presoterapii powinna trwać około 15 min i powtórzyć ją należy minimum raz dziennie w pierwszym etapie leczenia obrzęku limfatycznego. Z biegiem czasu wystarczyć powinna seria 3-4 masaży w tygodniu. Należy jednak pamiętać o tym, że obrzęk limfatyczny to schorzenie przewlekłe i zwykle masaż limfatyczny staje się nieodłącznym elementem w życiu chorego. Należy pamiętać, aby przed zakupem urządzenia zapoznać się z przeciwwskazaniami do presoterapii.

Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt wybrać, skontaktuj się z naszą infolinią. Odpowienio przeszkoleni konsultanci chętnie pomogą Ci w wyborze urządzenia do presoterapii.

Możesz również wypróbować urządzenie podczas testowego zabiegu presoterapii, który odbędzie się u Ciebie w domu. Zadzwoń na infolinię, by zarezerwować termin spotkania.

© 1997 - 2017 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony

baby foot odkrycie roku 2012

płatności obsługuje

elektrostymulatory.com

 

konsultacja medyczna (22) 244 22 15, poniedziałek-piątek 8-20, sobota 10-20, niedziela 10-14

SZCZECIN (091).88.12.111
WARSZAWA (022).244.22.15
GDAŃSK (058).741.59.00
ŁÓDŹ (042).299.68.00
KRAKÓW (012).442.02.00
KATOWICE (032).441.63.00
POZNAŃ (061).624.77.33
WROCŁAW (071).715.64.00

jak kupić na raty Oblicz ratę

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty serii AirVibrant oraz UNIX Maxstar zostały dopuszczone do obrotu na terenie UE.

ELEKTROSTYMULATORY TENS/EMS/IFS - www.ELEKTROSTYMULATORY.com